Cracovia - Termalica. Zwycięstwo "Słoników"! [ZDJĘCIA]

JACEK ŻUKOWSKI
Cracovia - Termalica 2:3.
Cracovia - Termalica 2:3. fot. Andrzej Banaś
Bardzo emocjonujący mecz zobaczyli kibice w Krakowie. Cracovia uległa Termalice 2:3. Termalica zdobyła pierwsze punkty w tym sezonie na wyjeździe. "Pasy" nadal kuleją w spotkaniach przed własną publicznością.

102 mecz w Cracovii w ekstraklasie rozegrał Damian Dąbrowski, 101 Piotr Polczak. Obaj zostali uhonorowani przez profesora Janusza Filipiaka pamiątkowymi koszulkami. Do składu wrócili po kontuzjach Piotr Polczak, i Hubert Wołąkiewicz.

W 9 min w idealnej sytuacji znalazł się Deniss Rakels - mając przed sobą tylko bramkarza strzelił wprost w niego. Ale co się odwlecze. Po rzucie rożnym piłkę wybili obrońcy, przebił ją Kapustka na 5 m, gdzie stał Mirosław Covilo i strzelił do siatki.

Odpowiedź gości była natychmiastowa, po 3 minutach po faulu Jakuba Wójcickiego na Jakubie Biskupie w polu karnym sam poszkodowany wykorzystał “jedenastkę” i był remis.

“Pasy” nie zostały zbite z pantałyku, od razu zaatakowały bramkę rywala. Rakels strzelał za lekko, ale w 19 min Bartosz Kapustka już włożył dobrą siłę w to uderzenie - piłkę zmierzająca przy słupku do bramki wybił jednak Sebastian Nowak.

Goście ni pozostawali dłużni, po rzucie wolnym Pavol Stano znalazł się w dobrej pozycji przed bramką Cracovii, ale w ostatniej chwili został powstrzymany. Dwie minuty później główkował Wojciech Kędziora - koło słupka.

W 31 min pięknym podaniem za plecy popisał się Bartłomiej Babiarz, Jakub Biskup uciekł wygrał pojedynek ze Sretenem Sretenoviciem i strzałem głową z bliska pokonał Krzysztofa Pilarza.

W 34 min gospodarze przeprowadzili koronkową akcję, w końcu piłka trafiła na lewa stronę do Huberta Wołąkiewicza, którego strzał zablokował Nowak.

Cracovia dopięła swego przed przerwą, po dośrodkowaniu Damian Dąbrowskiego z lewej strony piłkę zgrał Wójcicki, a Dariusz Zjawiński strzałem z woleja zdobył gola. To drugi gol tego napastnika w tym sezonie w drugim kolejnym meczu.

Na drugą połowę w miejsce Rakelsa wszedł Boubacar Dialiba. Już po 3 min gry główkował obok słupka. W 51 min krakowianie mieli dobrą okazję na groźny strzał - rzut wolny z 25 m. Zjawiński chciał posłać piłkę obok muru, ale trafił w niego i efektem zagrani był tylko rzut różny.

Atak gospodarzy trwał w najlepsze, po podaniu Bartosza Kapustki jego partnerzy minęli się z piłką, ale po chwili główkował dializa, minimalnie niecelnie.

W 57 min kiks popełnił Sretenović, goście mieli okazję ale po strzale Emila Drozdowicza piłka zrykoszetowała na rzut różny.

W 73 min na boisko wszedł Czech Martin Juhar, dla którego był to debiut w ekstraklasie. Kwadrans przed końcem strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Zjawiński. Bramkarz był górą. A goście wyprowadzili błyskawiczny kontratak - Biskup popędził lewym skrzydłem, nie upilnował go Wójcicki, który dopuścił do dośrodkowania, a nadbiegający Bartłomiej Babiarz wślizgiem skierował ją do siatki. 5 min przed końcem doszło do ogromnego zamieszania przed bramką gości. Bartosz Rymaniak w walce o piłkę kopnął rywala w głowę. Wywiązało się zamieszanie, po którym zawodnicy zostali ukarani żółtymi kartkami.

W 3 minucie doliczonego czasu gry strzelał Budziński, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Stano.

Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3 (2:2)
Bramki: 1:0 Covilo 9, 1:1 Biskup 12 karny, 1:2 Biskup 31, 2:2 Zjawiński 43, 2:3 Babiarz 75.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Żółte kartki: Wójcicki (11, faul), Polczak (64, faul) Sretenović (85, niesportowe zachowanie), Rymaniak (85, faul) - Biskup (8, niesportowe zachowanie), Babiarz (50, faul), stano (85, niesportowe zachowanie). Widzów: 7425.

Cracovia: Pilarz - Wójcicki (81 Rymaniak), Sretenović, Polczak, Wołąkiewicz (76 Cetnarski) - Rakels (46 Dialiba), Dąbrowski, Budziński, Covilo, Kapustka - Zjawiński.

Termalica: Nowak - Pleva, Stano, Sołdecki, Jarecki - Drozdowicz, Kupczak, Babiarz (78 Licka), Foszmańczyk, Biskup (86 Smuczyński) - Kędziora (73 Juhar).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0