Bruk-Bet Termalica Nieciecza. „Słonie” ostro postrzelały w sparingu

Bartosz Karcz
Przemysław Świderski
Przebywający na zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza rozegrali kolejny sparing. Tym razem „Słonie” błysnęły skutecznością, rozbijając ekipę MFK Karwina aż 5:1.

„Słonie” prowadzenie objęły szybko, bowiem już w 7 min w zamieszaniu podbramkowym kilku piłkarzy próbowało pokonać bramkarza Karwiny, aż w końcu zrobił to z najbliższej odległości Tomas Poznar. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w 28 min, gdy po rzucie wolnym piłka ugrzęzła co prawda w murze, ale wyłuskał ją właśnie snajper Bruk-Betu i precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył drugą bramkę.

Gol na 3:0 padł w 36 min po błędzie całej czeskiej defensywy. Karwina tak wyprowadzała piłkę spod swojej bramki, że przejęli ją niecieczanie. W polu karnym zatańczył jeszcze z obrońcami i bramkarzem Muris Mesanović, a wszystko zakończył strzałem do siatki.

W drugiej połowie Karwina próbowała zmniejszyć rozmiary porażki. Udało się to czeskiemu zespołowi w 63 min, gdy najpierw bramkarz przerwał kontrę Bruk-Betu dalekim wybiegiem, by natychmiast uruchomić szybki atak swojego zespołu. Efekt był taki, że piłkę kilkanaście metrów przed bramką dostał Rafael Tavares i plasowanym strzałem strzelił gola.

To jednak Bruk-Bet w tym meczu rządził na boisku. Udokumentowaniem tego były kolejne gole. Najpierw sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Kacper Karasek, a następnie głową golkipera Karwiny pokonał Maciej Ambrosiewicz.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - MFK Karwina 5:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Poznar 7, 2:0 Poznar 28, 3:0 Mesanović 36, 1:3 Tavares 64, 4:1 Karasek 75, 5:1 Ambrosiewicz 84.
Bruk-Bet Termalica: Pawluczenko - Tekijaski, Hubinek, Biedrzycki, Błachewicz - Zaviiskyi, Dombrovsky, Radwański, Polarius - Poznar, Mesanović. II połowa: Loska - Kukułowicz, Biedrzycki, Jania, Grabowski - Pietraszkiewicz, Ambrosiewicz Karasek, Gajda, Vasil - Śpiewak.
MFK Karvina:Neuman - Krcik, Trcek, Zidek, Kokovas - Zednicek, Bohac, Vlachovsky, Malek, Malachy - Durosinmi. II połowa: Murin (87 Neuman) - Stropek, Sindelar, Teplan, Motycka - Cmelik, Goj, Nesicky, Ramadan, Tavares - Svoboda.