Barbara Prymakowska z Tarnowa podwójną wicemistrzynią świata masters! 79-latka na Halowych Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce w Toruniu!

Paulina Marcinek-Kozioł
Barbara Prymakowska w biegu crossowym była jedyną Polką, która stanęła na podium w kategorii wiekowej powyżej 75 lat archiwum Barbary Prymakowskiej
79-letnia Barbara Prymakowska nie przestaje zaskakiwać. Po raz kolejny udowodniła, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters i wraca z nich z dwoma srebrnymi medalami, zostając podwójną wicemistrzynią świata.

Barbara Prymakowska na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters

W Toruniu trwają Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. W poniedziałek (27 marca) odbył się tam bieg crossowy, w którym wzięła udział m.in. 79-letnia Barbara Prymakowska i jak sama podkreśla, było to dla niej nie lada wzywanie. Tarnowianka w swojej sportowej karierze jeszcze nigdy nie biegła w zawodach takiej rangi. Wystartowała w kategorii 75 lat.

- Trochę się na początku stresowałam, a moim marzeniem było to, żeby znaleźć się w pierwszej piątce. Cieszę się, że to mi się udało – przyznaje Barbara Prymakowska.

Barbara Prymakowska wicemistrzynią świata

Bieg rozpoczął się o ósmej rano, a warunki był trudne. Wiał silny wiatr, temperatura spadła poniżej zera. Trasa obfitowała w mocne zbiegi i podbiegi, a pod nogami zawodników znajdowało się mnóstwo szyszek, patyków i błota. Przez długi czas była na trzecim miejscu, ale w końcówce udało się jej wyprzedzić biegnącą parę metrów przed nią Niemkę.

Ostatecznie Barbara Prymakowska wywalczyła srebrny medal i została wicemistrzynią świata masters w kategorii cross. Była także jedyną Polką, która stanęła na podium w kategorii wiekowej powyżej 75 lat.

Na tym jednak nie koniec sukcesów Barbary Prymakowskiej na mistrzostwach w Toruniu. W środę (29 marca) znów stanęła na podium. Wystartowała w biegu na 10 kilometrów i również wywalczyła srebrny medal. - Moim marzeniem było, żeby w zdrowiu dobiec do mety – podkreśla tarnowianka.