MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

14 dni z monitorami - LG 34UC79G - zakrzywione 21:9 nie tylko dla graczy

materiał informacyjny
14 dni z monitorami - LG 34UC79G - zakrzywione 21:9 nie tylko dla graczy
14 dni z monitorami - LG 34UC79G - zakrzywione 21:9 nie tylko dla graczy Conowego.pl
W tym tygodniu, przez kilka dni, prezentować będziemy monitory, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Trzecim z testowanych urządzeń jest LG 34UC79G, który imponuje rozmiarem zakrzywionego ekranu, a także swoją wszechstronnością.

Ostatnim z monitorów, które dla Was przetestowaliśmy jest LG 34UC79G, który pozytywnie zaskakiwał mnie niemal na każdym kroku. Niemal, bo znalazłem w nim jeden drobny mankament, który do końca testów nie dawał mi spokoju. Przepadł on jednak w gąszczu zalet, jakie cechują tego wszechstronnego giganta.LG 34UC79G to 34-calowy zakrzywiony monitor w formacie UltraWide, czyli znanym z kina 21:9. Ze względu na swój rozmiar może z powodzeniem zastąpić telewizor, a dzięki cechom typowym dla monitora dla graczy (odświeżanie 144 Hz i obsługa AMD FreeSync), stanie się idealnym narzędziem do wirtualnej rozrywki.

Specyfikacja LG 34UC79G:
Ekran: AH-IPS 34" 2560x1080 pikseli
Odświeżanie: 144 Hz, AMD Freesync
Czas reakcji: 5 ms
Jasność: 250 cd/m2
Złącza: DisplayPort 1.2, 2x HDMI 2.0, 2x USB 3.0, audio jack

Powiedzieć, że monitor po wyjęciu z pudełka i trwającej sekundy, intuicyjnej procedurze złożenia, robi wrażenie, to jak nie powiedzieć nic. LG 34UC79G jest po prostu imponujący. Imponuje swoim rozmiarem i efektownym, typowo gamingowym, choć estetycznym wyglądem, a szybko okazuje się, że to dopiero początek tego, co nas czeka. Matowy plastik wykończenia większej części obudowy, niezbyt gruba ramka otaczająca ekran (ok. 2,5 mm), stabilna podstawa - jest dobrze! Urządzenie posiada także elementy z błyszczącego plastiku, ot choćby ramkę, na której lubi osiadać kurz.Możliwości regulacji kolosa ograniczają się do korekcji ustawienia panelu w pionie o maksymalnie 120 milimetrów, a także opcji pochylenia ekranu w zakresie -5 do +20 stopni. Regulacja jest płynna i działa bez zastrzeżeń. Monitor zasilany jest przez niewielki zasilacz, wpinany z tyłu monitora za pomocą typowej dla laptopów wtyczki.Monitor LG zaskakuje bogactwem złącz. Z tyłu znajdziemy dwa wejścia HDMI 2.0, port DisplayPort 1.2, dwa złącza USB 3.0, w tym jedno umożliwiające szybkie ładowanie urządzeń mobilnych, a także port audio. Jakby tego było mało, porty umieszczone są równolegle do powierzchni, na której stoi monitor, przez co ich obsługa jest bardzo prosta, a żeby zobaczyć gniazda wystarczy nachylić się nad monitorem.O wszechstronności monitora LG 34UC79G można by śmiało napisać książkę. Ogromny panel sprawdza się w każdym możliwym zastosowaniu. Filmy w formacie 21:9 wyglądają na nim po prostu fenomenalnie, gry prezentują się znakomicie, a praca typowo biurowa i operacje na wielu oknach są czystą przyjemnością. Ja na sprzęcie LG głównie pracowałem i grałem w Overwatcha. Odświeżanie obrazu na poziomie 144 Hz doceni każda osoba, której sprzęt jest w stanie wygenerować 144 klatki na sekundę, zwłaszcza w grach online. Dodatkowo obecna technologia AMD Freesync eliminuje efekt tearingu, czyli poszarpanych klatek do zera.

[UWAGA] Czy pomiędzy 144 Hz, a 60 Hz widać różnicę? TAK!
Tutaj skieruję kilka słów do osób sceptycznych: AMD Freesync i 144 Hz naprawdę wpływają mega pozytywnie na rozgrywkę, zwłaszcza w grach online. Internauci mogą licytować się na to ile klatek na sekundę widzi ludzkie oko i że nie widzi więcej niż 24/30/60. Jest to oczywiście mylne założenie.

Wyższa płynność obrazu wyświetlanego na monitorach 144 Hz nie jest wymysłem marketingowców. Da się ją nie tylko odczuć empirycznie, grając, ale także w prosty sposób zarejestrować i dowieść tego, co napisałem powyżej. W jaki sposób? Wystarczy wykorzystać do tego kamerę, która będzie w stanie zarejestrować obraz na monitorze w prędkości najlepiej 240 klatek na sekundę (lub 120). Następnie pod dwa monitory (60 Hz oraz 144 Hz) podpiąć ten sam komputer i uruchomić na nim identyczną grę. Na spowolnionym nagraniu widać wyraźnie, że obraz na monitorze 60-hercowym "klatkuje".

Zobaczcie na własne oczy jakie są różnie pomiędzy częstotliwością obrazu oferowaną przez Wasz monitor, a niższymi poziomami, aby na własne oczy przekonać się, że różnica istnieje. Jedną z lepszych stron, które pozwalają przeprowadzić testy tego rodzaju jest serwis: http://www.testufo.com/#test=framerates-marquee, z którego pochodzi powyższy materiał wideo.

16:9 nie dorasta do pięt formatowi 21:9 jeśli chodzi o możliwości i ergonomię pracy. Dość powiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie, by monitor LG działał w trybie 16:9 i wyświetlał po bokach ramki - ot choćby w grach. Pytanie po co?W tym momencie wypada wspomnieć o jedynym mankamencie monitora, jaki udało mi się znaleźć. Jest nim rozdzielczość ekranu, która wynosi 2560x1080 pikseli i wydaje się odrobinkę zbyt mała jak na panel o tak dużej przekątnej. Przydałaby się możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 3440x1440 - doceniłoby to z pewnością wielu graczy.

Przeczytaj cały tekst recenzji monitora LG 34UC79G na Conowego.pl

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto