Nie było silnych na pięściarzy Tigera Tarnów

Roman Kieroński
Bokserzy Tigera zdominowali Mistrzostwa Małopolski, które odbyły się w Krakowie
Bokserzy Tigera zdominowali Mistrzostwa Małopolski, które odbyły się w Krakowie Fot. Roman Kieroński
Dziesięć mistrzowskich tytułów, cztery srebrne i trzy brązowe medale w rozegranych na ringu w Krakowie Mistrzostwach Małopolski wywalczyli pięściarze Pałacu Młodzieży - Tiger Tarnów. Sukcesy indywidualne przesądziły także o pierwszej lokacie w punktacji drużynowej.

Złote medale zdobyli trzej kadeci: Konrad Kucajda - waga 50 kg, Patryk Kurek w wadze 52 kg.

Na najwyższym stopniu podium stanęli juniorzy: Artur Majewski w wadze 52 kg, Piotr Pomykacz w kategorii wagowej 54 kg. W wadze 57 kg Jarosław Osuch pokonał w finale także boksera Tigera Tarnów Dariusza Rabendę.

Mistrzem Małopolski w kategorii 64 kg został czyniący systematyczne postępy junior Damian Kiwior. Prymat w kategorii wagowej 64 kg wywalczył młodzieżowiec Łukasz Pis w finale z Piotrem Czwórnogiem (PM-Tiger).

W tej samej kategorii wiekowej po złoty medal sięgnął Dawid Gajowski. Ze złotym medalem wróciła z Krakowa jedynaczka w ekipie Tigera Sylwia Warzyca. Wicemistrzem Małopolski został Jakub Kania.

Srebrne medale po bratobójczych porażkach z klubowymi kolegami zdobyli: Piotr Czwórnóg, Dariusz Rabenda i Krystian Reczek. Na najniższym stopniu podium stanęli: Rajmund Rabenda, Marcin Kozioł i Patryk Stachełek.

Patryk Kurek, Damian Lis i Krystian Reczek wywalczyli już prawo udziału w eliminacjach strefowych do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Artur Majewski, Piotr Pomykacz, Jarosław Osuch i Damian Kiwior wystąpią w finałach Mistrzostw Polski juniorów, które w dniach od 2 do 6 marca rozegrane zostaną na ringu w Wałczu.