Zwycięzcy biegu Leliwitów

Reprezentant klubu Visegrad Maraton Rytro, Jakub Burghardt, zwyciężył w klasyfikacji generalnej rozgrywanego już po raz dziewiętnasty Tarnowskiego Biegu Leliwitów.
Na starcie XIX Tarnowskiego Biegu Leliwitów stanęli także reprezentanci innych krajów - między innymi biegacze z Ukrainy oraz Białorusi
 Łukasz Jaje

Trasę o długości około dziesięciu kilometrów - trzy pętle po 3330 metrów - wiodącą ulicami tarnowskiej Starówki pokonał w czasie 31,04 minuty. Na drugim miejscu finiszował reprezentant Ukrainy, Siergiej Fiskovicz, na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Lachowski (Salomon Trail Kraków).

Z tarnowskich biegaczy najlepiej w gronie blisko czterystu uczestników spisał się Grzegorz Czyż (Automatyka) - zajął ósme miejsce. Pozostałe lokaty tarnowian: 12. Marek Łabuz (Azoty Tarnów), 15. Grzegorz Będkowski (Sokół Tarnów), 20. Michał Pajor (Unia Tarnów), 32. Adrian Kijowski (Unia Tarnów), 37. Paweł Moździerz (Sokół), 38. Grzegorz Węgrzyn (I LO).

Rywalizacja pań przyniosła sukces reprezentantkom Białorusi - biegaczkom z Mogilewa. W czasie 35,24 zwyciężyła Volha Mininh. O jedną sekundę wyprzedziła na "kresce" Irinę Padabed. Na trzecim miejscu finiszowała Anna Wojna (ULKS Lipinki). Najlepsza z tarnowianek Magdalena Mrugacz (PWSZ) zajęła dobre 19. miejsce.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Sokół Tarnów, Tarnowski Związek Lekkiej Atletyki oraz MUKS Tarnów przy Gimnazjum nr 8 prowadzili klasyfikacje w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wśród pań w grupie wiekowej 30-39 lat zwyciężyła Barbara Gruca (Nowy Sącz), w kat. 40-49 lat Janina Malska (Kraków). Najlepszą zawodniczką w grupie 50-59 lat okazała się Litwinka Marija Ostrovska. W najstarszej kategorii wygrała Barbara Prymakowska. Zawodniczka Sokoła Tarnów przygotowująca się do startu w maratonie nowojorskim (7 listopada) pokonała dystans w czasie 48,42 minuty i wyprzedziła także wielu... mężczyzn.

Zaciętą rywalizację toczyli też najstarsi biegacze. Stanisław Łańcucki triumfował w grupie wiekowej 50-59 lat. Trzeci w tym biegu był ekszawodnik Unii Zygmunt Łyżnicki (Mszana Dolna). W kategorii wiekowej ponad 70 lat (!) zwyciężył biegacz ze Stalowej Woli - Henryk Brzozowski.

Na drugiej pozycji finiszował były lekkoatleta Cracovii, wielokrotny mistrz i reprezentant Polski na długich dystansach Stanisław Podzoba. Na trzecim miejscu bieg ukończył Stanisław Kita z Jadownik.