Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybierz najpopularniejszego wójta i burmistrza [PLEBISCYT]

Dawid Serafin
archiwum
Potrafią sprawnie rządzić i zabiegać o pieniądze z Unii Europejskiej. Pod ich przywództwem otaczająca nas rzeczywistość zmienia się na lepsze. Dodatkowo cieszą się sympatią mieszkańców. Nasi Czytelniczy mają teraz okazję docenić małopolskich wójtów i burmistrzów. Rusza jubileuszowy, XV Plebiscyt "Najpopularniejszy wójt i burmistrz Małopolski" 2014 roku.

Najpopularniejszy wójt i burmistrz Małopolski 2014 [REGULAMIN]

Został podzielony na dwa etapy. Pierwszy potrwa do 26 września. W tym czasie nasi Czytelnicy mogą zgłaszać do nas kandydatury burmistrzów i wójtów, którzy charakteryzują się nieposzlakowaną opinią i zrobili dużo dobrego dla swoich gmin i miast.

Kandydatów można zgłaszać, przesyłając do naszej redakcji kupon (zamieszczamy go obok). Kupony będą się ukazywały na naszych łamach do 23 września. Kandydatów można zgłaszać także drogą elektroniczną na adres: [email protected] lub za pomocą faksu na numer 12 6 888 139.

Wszystkie zgłoszone kandydatury zostaną zweryfikowane przez kolegium redakcyjne. Listę osób, które przejdą do kolejnego etapu głosowania, opublikujemy 2 października. Potem, do 24 października, mieszkańcy będą mogli głosować na swojego kandydata.

Laureatami plebiscytu zostanie 10 wójtów i 5 burmistrzów, którzy dostaną największą liczbę głosów. Będzie je można oddawać za pomocą kuponów, jak również SMS-ów.

Zwycięzcy dostaną dyplomy i symboliczne nagrody. Wójtom zostaną wręczone Witosowe kapelusze. Burmistrzowie otrzymają honorowe insygnia władzy.

Lista laureatów zostanie opublikowana w na łamach "Gazety Krakowskiej".

Rozmowa z Kazimierzem Barczykiem, przewodniczącym Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski

Jakie cechy powinien mieć dobry wójt czy burmistrz?
Musi być liderem, który potrafi wykorzystać potencjał swojej gminy. Inne problemy i wyzwania stoją przed małymi miasteczkami, a inne przed wioskami. Ważne, żeby burmistrz czy wójt potrafił znaleźć najlepsze rozwiązania. W tym wszystkim nie można zapomnieć także o mieszkańcach. Trzeba być blisko nich, rozmawiać, rozumieć ich potrzeby, a jednocześnie potrafić ich zarazić swoją wizją. Te relacje z mieszkańcami są bardzo ważne. Bo przecież burmistrz, wójt, pełni swoje funkcje dzięki wyborcom, którzy od niego oczekują działania w ich imieniu.

Pan działalność wójtów i burmistrzów obserwuje jako samorządowiec od 25 lat. Jak ich postawa zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat?
Kiedyś, można powiedzieć, było to podejście w pełni romantyczne, pełne emocji. Były społeczne budowy szkół i wodociągów, na które zbierano pieniądze wśród mieszkańców. To był ten pierwszy etap. Teraz samorząd się profesjonalizuje. Gminy konkurują między sobą o pozyskiwanie środków, trzeba mieć pomysł, jak to zrobić. Do tego jest potrzebna profesjonalna kadra. Gminy są coraz lepiej zarządzane.

O małopolskich gminach możemy powiedzieć, że są już w pełni profesjonalne?
Jeśli popatrzymy, jak zmienia się nasz region, to jak najbardziej tak. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że coś można zrobić lepiej czy szybciej. Ale w ciągu ostatnich lat pokonaliśmy długą drogę, z której możemy być dumni. Wystarczy pojeździć po Małopolsce i zobaczyć zrewitalizowane rynki, nowe oczyszczalnie ścieków, szlaki rowerowe. Idziemy dobrą drogą.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto