Żniwa 2013 nie będą złe. Rolnicy bardzo obawiali się o plony. Okazało się jednak, że długa zima i wiosenne, ulewne deszcze nie zaszkodziły aż tak bardzo plonom. Zboże nie jest może najwyższej jakości, ale za to jest go całkiem sporo. Zwłaszcza żyta.

Żniwa 2013 w TarnowskiemRolnicy w Tarnowskiem korzystają z upalnej pogody i od kilku dni żniwują w polach. Są już częściowo po zbiorach rzepaku i jęczmienia ozimego, w trakcie zbioru żyta i pszenicy oraz przed źniwami owsa.

Praca odbywa się głównie za pomocą kombajnów. Godzina pracy maszyny to wydatek ok. 200 złotych. Podobna kwotę trzeba zapłacić za godzinę pracy prasy do słomy.

Żniwa 2013 w Tarnowskiem potrwają błyskawicznie, góra tydzień, dwa, jeśli tylko pogoda będzie nadal sprzyjać.Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!