Tarnowskie siatkarki już o krok od półfinału play-off

Aleksandra Kaczyńska
archiwum
To był udany weekend siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Dwukrotnie pokonały na własnym parkiecie Uni Opole i za tydzień na wyjeździe wystarczy im jedna wygrana, by awansować do półfinału play-off I ligi siatkówki.

W sobotę Grupy Azoty PWSZ Tarnów pewnie pokonała Uni Opole 3:0 (25:20, 25:17, 25:15).
Początek był wyrównany, ale gospodynie wypracowały sobie w pewnym momencie sześć punktów przewagi (15:9). Przy stanie 18:14 skutecznie plasowała piłkę Sikorska, w odpowiedzi obiła blok Ciesiulewicz. 21 punkt dla Tarnowa zdobyła blokiem Klaudia Grzelak. 25 oczko dla Tarnowa zdobyła z obejścia Magda Pytel i tym samym Tarnów objął prowadzenie 1:0 (25:20).
W drugim secie Tarnów objął prowadzenie 4:1, potem powiększyły przewagę do 12:5. Przy stanie 17:10 o czas poprosił trener Opola. Po niej po prostej uderzyła Ilona Gierak. Magda Pytel skutecznie atakowała z obejścia. 21 dla Tarnowa zdobyła Magda Szabó (21:16). Świetnie funkcjonował blok po stronie gospodyń. Grupa Azoty wygrała drugiego seta 25:17 i prowadziła już w całym meczu 2:0.
Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia ekipy z Tarnowa (5:2). 6 punkt zdobyła atakiem Klaudia Grzelak. Przy stanie 9:5 dla Grupy Azoty PWSZ skutecznie atakowała Asia Sikorska. Po stronie tarnowianek nadal dobrze funkcjonował blok. 11 punkt dla opolanek zdobyła Ilona Gierak (15:11). Tarnowianki cały czas utrzymywały sporą przewagę (19:12). Szkoleniowiec Uni poprosił o czas, jednak po nim zablokowana została Ilona Gierak. Ostatecznie gospodynie wygrały trzeciego seta 25:15 i cały mecz 3:0.
Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Bałdyga, Pytel, Sikorska, Jurczyk, Szabó, Grzelak oraz Guzikiewicz-Kielar (libero).
Uni Opole: Ciesiulewicz, Gierak, Mras, Pacak, Witowska, Sowiczewska oraz Szczygłowska (libero), Michalak i Gajer.
W niedzielę tarnowianki pokonały zespół z Opola 3:1 (25:21, 12:25, 25:13, 25:18).
Choć w pierwszym secie gospodynie wypracowały sobie sporą przewagę (15:9), to zawodniczki Uni w pewnym momencie doprowadziły do remisu (20:20). Nie były jednak w stanie w końcówce przełamać bloku tarnowianek i zatrzymać Asi Sikorskiej. Grupa Azoty PWSZ Tarnów ostatecznie wygrała pierwszą partię 25:21.
W drugim secie tarnowianki miały problem z przyjęciem, a wszystko udawało się zespołowi z Opola. Uni wygrało tę partię 25:12. W trzecim i czwartym secie to gospodynie pokazały się z kolei z bardzo dobrej strony i praktycznie cały czas kontrolowały wynik. MVP meczu została wybrana rozgrywająca tarnowskiej drużyny Paulina Bałdyga.
Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Bałdyga, Jurczyk, Pytel, Sikorska, Szabó, Grzelak oraz Guzikiewicz-Kielar (libero).
Uni Opole: Gierak, Ciesiulewicz, Mras, Sowiczewska, Witowska, Pacak oraz Szczygłowska (libero), Michalak, Gajer, Maternia.