(© fot. archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jak zmieni się Tarnów w ciągu dekady? Urząd już kończy prace nad strategią rozwoju miasta. O losach jednego z ważniejszych dokumentów kadencji radni zdecydują jeszcze w czerwcu. Miasto atrakcyjne dla inwestorów, innowacyjne i wspierające przedsiębiorczość - to dewizy, które przyświecają planistom.

Czytaj także: Tarnów: spleśniałe szparagi w Carrefourze przy ul. Błonie
- Przed nami opracowanie planów konkretnych przedsięwzięć do realizacji - mówi prezydent Ryszard Ścigała. Na etapie konsultacji mówiło się, że do 2020 r. miasto doczeka się m.in. nowych ulic, uczelni artystycznej, nowoczesnego centrum kardiologii, czy centrum sportowego przy Piłsudskiego. Jedno z ostatnich spotkań poprzedzających debatę nad przyjęciem strategii odbyło się z udziałem przedstawicieli władz Małopolski, parlamentarzystów, radnych miejskich oraz osiedli. Dyskutowano m.in. o współpracy z innymi samorządami.


- Moim zdaniem najważniejszymi gospodarczymi partnerami Tarnowa będą Kraków i Śląsk, a także miasta podkarpackie Mielec czy Dębica - ocenia wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela.


Codziennie rano najświeższe informacje z Tarnowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zamów newsletter!

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!