Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tarnów: studenci w wirtualnej firmie

Julita Majewska
W 2012 roku tarnowska uczelnie przeprowadziła serię konsultacji z ekspertami, pracodawcami, naukowcami i studentami na temat poziomu kształcenia. Wyniki pokazały, że potrzebne jest praktyczniejsze podejście do nauczania. Pół roku trwały prace nad przygotowaniem projektu nowego kierunku.

Milion złotych na jego uruchomienie przekazała Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Językiem wykładowym będzie częściowo angielski. Partnerami tarnowskiej PWSZ będą dwie norweskie uczelnie z Lillehammer.

Międzynarodowa współpraca polegać ma na wymianie studentów oraz szkoleniu kadry naukowej uczelni. PWSZ wzbogaci się ponadto o nowy sprzęt komputerowy i oprogramowanie. Zostaną również opracowane i wdrożone gry dydaktyczne symulujące prowadzenie wirtualnej firmy turystycznej. Dzięki kontaktom z hotelarzami i przedsiębiorcami z branży turystycznej z Tarnowa, regionu, a także Norwegii, absolwenci powinni łatwiej zdobywać pracę.

Projekt PWSZ sklasyfikowany został na drugim miejscu listy rankingowej Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, zdobywając 94 na 100 możliwych punktów. Z prawie 140 wniosków fundacja dofinansowała tylko 19.


Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto