Blok przecieka, a spółdzielnie nie zrobi remontu

Blok przecieka, a spółdzielnie nie zrobi remontu. Chyba, że zapłacą (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Okoliczne bloki zostały wyremontowane, a ten przy ul. Bitwy Pod Studziankami 8, wciąż wygląda jak relikt poprzedniej epoki. Sytuacja nie poprawia się, mimo że mieszkańcy od kilku lat interweniują do Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej o przeprowadzenie termomodernizacji obiektu.

- Budynek jest z wielkiej płyty. Stoi już od ponad 30 lat. Najwyższa pora przeprowadzić remont, gdyż teraz toczymy nieustanne zmagania z przeciekami - mówi Anna Falęcka, lokatorka bloku.

Po obfitych opadach deszczu na ścianach w mieszkaniu kobiety pojawiają się wodne zacieki. Podobna sytuacja ma miejsce na klatce schodowej. Nie trzeba nawet wchodzić do budynku żeby przekonać się o istnieniu problemu - na elewacji widać srerbne paski, które mają uszczelniać łączenia.

- Nie możemy przeprowadzić remontu, więc staramy się to zabezpieczać innymi dostępnymi metodami - tłumaczy Zbigniew Sipiora, zastępca prezesa Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Mieszkańców Bitwy Pod Studziankami 8 nie zadowalają prowizoryczne działania i domagają się wykonania prac remontowych z prawdziwego zdarzenia. Pytają co się stało pieniędzmi, które wpłacali na fundusz remontowy.

- 30 lat płaciliśmy na niego. Budynek chyba zarobił już na swój remont - zastanawiają się. W TSM-ie tłumaczą, że prawo uległo zmianie. Niestety, na niekorzyść mieszkańców.
strona: 1 z 2 następna strona »

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!