Ostatni święcenia biskupie w katedrze przyjął bp Wiesław Lechowicz

Ostatni święcenia biskupie w katedrze przyjął bp Wiesław Lechowicz (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Uroczysta msza święta, podczas której sakrę biskupią przyjmą ks. Jan Piotrowski i ks. Stanisław Salaterski, rozpocznie się o godz. 10 w sobotę.

- Do godziny 9.30 do katedry będą wpuszczane tylko te osoby, które posiadają zaproszenie oraz wszyscy kapłani i siostry zakonne. Po 9.30 będą mogli wejść wszyscy chcący uczestniczyć w uroczystości, ale tylko w miarę wolnych miejsc. Nawet imiennie zaproszeni goście nie mają zapewnionych miejsc siedzących - informuje w specjalnym komunikacie tarnowska kuria.

Miejsc siedzących w katedrze jest ok. 600. Sporą część świątyni zajmą jednak kapłani uczestniczący w uroczystości, którzy przyjadą na święcenia biskupie z całej diecezji. Udział w uroczystościach potwierdzili dotąd m.in. abp Celestino Migliore - nuncjusz apostolski w Polsce, abp Zygmunt Zimowski, abp Wiktor Skworc, bp Wojciech Polak - sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, bp Jan Styrna, bp Marian Buczek z Ukrainy, gorlicki biskup prawosławny Paisjusz.

Obecny będzie również biskup z Republiki Konga, a także kardynał Stanisław Dziwisz, który podczas mszy świętej wygłosi homilię. Cała uroczystość potrwa co najmniej dwie godziny.

Parking dla zaproszonych gości będzie przygotowany przy Urzędzie Wojewódzkim, przy al. Solidarności. Samochody można będzie bezpłatnie zaparkować także wzdłuż seminarium, na ul. Piłsudskiego.

Z kolei całkowity zakaz zatrzymywania się i parkowania pojazdów obowiązywać będzie w sobotę na pl. Katedralnym i wokół katedry. W związku z porą zimową nie będzie na pl. Katedralnym telebimu, za pomocą którego osoby niemieszczące się w świątyni mogłyby zobaczyć, co dzieje się w środku.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Nie gość. (gość)

Będzie! Będzie zabawa!
Będzie się działo!
I znowu nocy będzie mało.
Będzie głośno, będzie radośnie
Znów przetańczymy razem całą noc

windy_city (gość)

"Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy.
Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać.
Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. "
/Mateusz 6\5/