Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Promocja książki Tomasza A. Żaka „Dom za żelazną kurtyną”

mat. organizatora
mat. organizatora
Zapraszamy na promocję książki Tomasza A. Żaka "Dom za żelazną kurtyną". Spotkanie to będzie miało miejsce w Czytelni Naukowej (ul. Krakowska 4), 12 lutego, o godz. 17.00.

Tomasz A. Żak – reżyser, scenarzysta i aktor, twórca Teatru Nie Teraz; organizator i współorganizator festiwali teatralnych i zdarzeń artystycznych, m.in. Festiwali Niepodległości w Tarnowie; poeta i publicysta, dziennikarz.

Książka „Dom za żelazną kurtyną” powstała w efekcie podróży na Kresy północno-wschodnie, ziemie leżące dzisiaj w granicach Republiki Białoruskiej. Napisana jest w formie korespondencji do osoby ważnej i bliskiej emocjonalnie autorowi, co wyraża podtytuł: „Listy do pani S.”

Adresatka owej literackiej epistolografii odpowiada Tomaszowi A. Żakowi domykającym książkę „Listem do Pana T”: Przyjmuję Pana w moim sercu do Naszej wspólnoty za to, że również Panu drgnęła powieka i mocniej zabiło serce. Kochajmy Kresy!

Książka Tomasz A. Żaka to ponad 200 stron tekstu, który uzupełnia ponad 40 oryginalnych kolorowych fotografii autora. Wszystko w pięknej szacie edytorskiej ujętej w twarde oprawy.

„Powiem tak: jeżeli tutaj nie wrócimy i to tak jak pisałem – poprzez ludzi, to także tam, w III RP będziemy się kurczyć. Będzie nas ubywać, będzie ubywać Polski” – tak o Kresach pisze dzisiaj autor „Domu za żelazną kurtyną”.

Spotkanie połączone będzie z promocją najnowszego tomiku poezji „Ballada o utraconym domu” Stanisławy Wiatr-Partyki

Stanisława Wiatr - Partyka urodziła się w 1930 roku w Nieświeżu. Córka Jana Wiatra, uczestnika wojny 1918-1921, funkcjonariusza Policji Państwowej, więźnia Kozielska i Ostaszkowa, zamordowanego w Twerze. Wraz z matką wywieziona do Kazachstanu, z zesłania do Polski powróciła w 1946 roku. Pedagog, po 1989 roku prowadząca aktywną działalność w Związku Sybiraków i w Rodzinie Katyńskiej. Pani Stanisława jest inicjatorką i wykonawcą wielu przedsięwzięć, warsztatów i wykładów o „Golgocie Wschodu”.

MBP, Czytelnia Naukowa
ul. Krakowska 4
12 lutego (środa), godz. 17.00

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto