(© Paweł Chwał)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Napisany przez Powiatowy Urząd Pracy projekt to nowość w Tarnowie. - Zdecydowaliśmy się sięgnąć po nietypowe sposoby wspierania bezrobotnych, gdyż takie były między innymi sugestie z ich strony - przyznaje Angelika Bilska, naczelnik wydziału instrumentów rynku pracy w tarnowskim PUP. Jak dodaje, w rozmowach z tymi osobami często padały stwierdzenia, że być może znaleźliby pracę, gdyby bardziej zadbali o swój wygląd i stan uzębienia.

Tarnowski pośredniak postanowił wyjść temu naprzeciw. PUP sfinansuje bezrobotnym wizytę u kosmetyczki, fryzjera a nawet u dentysty. To nowe, niestandardowe formy wspomagania osób, które od dłuższego czasu nie mogą znaleźć pracy.

Na wsparcie mogą liczyć osoby do 30. i powyżej 50. roku życia, bo właśnie bezrobotni w tym przedziale wiekowym - jak wynika z danych pośredniaka - mają największe problemy ze znalezieniem pracy w Tarnowie i powiecie. - Skończyłam studia rok temu i od tego czasu nie znalazłam żadnej ciekawej pracy, która odpowiadałaby moim zainteresowaniom - mówi Karolina, absolwentka kulturoznawstwa. Dziewczyna mieszka kilkanaście kilometrów od Tarnowa, dlatego zatrudnienia szukała przede wszystkim w tej okolicy.

Gdyby zdecydowała się przystąpić do najnowszego projektu pośredniaka, mogłaby liczyć dodatkowo na zwrot kosztów biletów, ewentualnie dostałaby rower, aby nim dojeżdżać do pracy i zaoszczędzić na biletach autobusowych. - Zainteresowanie projektem jest spore. W pierwszym tygodniu w spotkaniach organizacyjnych uczestniczyło ponad 150 osób - wylicza Angelika Bilska.

Z programu skorzystają nie tylko bezrobotni, ale także pracodawcy, którzy zdecydują się otworzyć przed nimi drzwi swoich zakładów. PUP dysponuje także sporą pulą pieniędzy dla firm, przeznaczoną między innymi na refundację kosztów wyposażenie i dostosowanie stanowisk pracy dla nowo zatrudnianych osób.

Więcej informacji na temat projektu pod nr tel. 14 688 23 00 lub w salach nr 9 i 10 w PUP przy placu Bema.

Wybieramy Superkota! Zobacz fantastyczne zdjęcia kotów i oddaj głos na najpiękniejszego!

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Tarnowa. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!