Wojciech Wojdak, zawodnik rodem z Maszkienic, a trenujący w Brzesku, zdobył brązowy medal MŚ na krótkim basenie na 1500 m stylem dowolnym w kanadyjskim Windsor Wojciech Wojdak, zawodnik rodem z Maszkienic, a trenujący w Brzesku, zdobył brązowy medal MŚ na krótkim basenie na 1500 m stylem dowolnym w kanadyjskim Windsor

Wojciech Wojdak, zawodnik rodem z Maszkienic, a trenujący w Brzesku, zdobył brązowy medal MŚ na krótkim basenie na 1500 m stylem dowolnym w kanadyjskim Windsor.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

20-letni Wojciech Wojdak, zawodnik Unii Oświęcim rodem z Maszkienic, a trenujący już w Brzesku pod okiem Marcina Kacera, zdobył brązowy medal w mistrzostwach świata na krótkim basenie na 1500 m stylem dowolnym (14.25,37) rozgrywanych w kanadyjskim Windsor. To pierwszy medal tego zawodnika w seniorskiej imprezie międzynarodowej. Zabrakło mu niewiele do ustanowienia nowego rekordu Polski, który należy do Mateusza Sawrymowicza (14.24,54).

Złoty medal zdobył Koreańczyk Park Taehwan (14.15,51), a srebro przypadło w udziale Włochowi Gregorio Paltrinieriemu (14.21,94).

Jak widać po wynikach, pierwsza dwójka była poza zasięgiem Wojdaka, ale też jego trzecia pozycja w całym wyścigu nie była zagrożona, bo płynął w równym tempie. Czwarty Duńczyk Anton Ipsen uzyskał czas dużo gorszy od Polaka, bo 14.31,53.

Przypomnijmy, że Wojdak w Kanadzie otarł się o medal także na 400 m stylem dowolnym. Wtedy zajął 4. miejsce (3.37,90), przegrywając "brąz" o przysłowiową długość paznokcia.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!