Społeczność szkolna Gimnazjum w Lisiej Górze bardzo starannie przygotowuje się do uroczystości nadania placówce imienia. Szkoła od kilkunastu miesięcy organizuje szereg przedsięwzięć, które przybliżają uczniom dramat polskich oficerów w Katyniu.

- Głównym celem podejmowanych działań jest przygotowanie naszej społeczności do świadomego przyjęcia trudnego i zaszczytnego imienia Ofiar Katynia - tłumaczy Monika Krzysztoforska, dyrektor Gimnazjum.

Przygotowania uczniów do uroczystości, która jest planowana na trzeciego maja są bardzo intensywne. Młodzieżowy zespół wokalny szlifuje pieśni patriotyczne, grupa uczniów ćwiczy grę na werblach, a członkowie szkolnego koła dziennikarskiego pracują nad wydaniem specjalnego numeru gazetki szkolnej, która zostanie rozdana podczas uroczystości.

Wcześniej podopieczni szkoły pod kierownictwem nauczycieli Leszka Ziółkowskiego i Huberta Żaka wzięli udział w aż 12 projektach. Wśród nich były m.in. Rowerowy Rajd Szlakiem Dębów Katyńskich i pokazy pierwszej pomocy.

Nadanie imienia szkole uświetni przejazd członków Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. W obchody święta włączy się też Klub Parafii Lisia Góra z Chicago, który ufunduje szkole sztandar.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Tarnowa. Zapisz się do newslettera!

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!