Trzebinia: Stadion MKS wciąż pozostaje twierdzą, choć blisko jej zdobycia była Iskra Klecza

Jerzy Zaborski
W takich okolicznościach MKS Trzebinia Siersza uratował punkt w konfrontacji przeciwko Iskrze Klecza Dolna w meczu grupy zachodniej IV ligi piłkarskiej. Fot. Jerzy Zaborski
Stadion MKS Trzebini Siersza wciąż pozostaje dla rywali niezdobytą twierdzą. Ostry szturm na nią w derbach zachodniej Małopolski grupy piłkarskiej IV ligi zachodniej przypuściła Iskra Klecza. Niewiele brakowało, by gospodarze wywiesili białą flagę. Szturm kleczan odparł Damian Lickiewicz.

Była ostatnia minuta doliczonego czasu gry, gdy miejscowi mieli korner. Goście na chwilę wyjaśnili sytuację na swoim przedpolu, ale piłka trafiła do Pawła Szczepanika, po strzale którego jej lot zmienił stojący na 5 m Lickiewicz i wicelider uratował punkt.
Goście nie kryli wściekłości.

- Wystarczyło wykorzystać jedną z trzech doskonałych okazji i trzebinianie z pewnością już by się nie podnieśli – stwierdził Mariusz Rusinek, II trener kleczan. - Przyszło nam na własnej skórze doświadczyć starej piłkarskiej maksymy, że jak się nie strzeli, to się traci gole.

Pierwszą z wspomnianych przez trenera pozycji miał Kowalczyk, przegrywając pojedynek z Gielarowskim (58 min). Dziesięć minut później w identycznej pozycji nie popisał się Orłowski. Ten sam zawodnik chwilę potem uderzył nad bramką, próbując zakończyć kontrę swojego zespołu.

_- Nie zagraliśmy dobrego meczu, dlatego cieszą punkty _– ocenił Paweł Olszowski, trener MKS.

Przed przerwą miejscowi mieli tylko jedną okazję. W 8 min z prawej strony szarżował Domurat. Uderzył nad bramką. Gdyby uderzył tzw. podcinką, piłka wylądowałaby w siatce.

Chwilę wcześniej po wolnym Wasilewskiego i zagraniu z prawej strony Drechnego, minimalnie nieclenie główkował Kukieła.

Lepsza postawa kleczan w pierwszej połowie zaowocowała golem „do szatni”; z lewej strony zagrywał Kowalczyk, a zamykający akcję Woźniak strzałem z bliska dopełnił formalności.

- Jak nie można wygrać, to trzeba umieć zremisować – ocenił Paweł Olszowski.

MKS Trzebinia Siersza – Iskra Klecza 1:1 (0:1)
0:1 Woźniak 45, 1:1 Lickiewicz 90+4.
Sędziowała: Magdalena Syta (Kraków). Żółte kartki: Sieczko, Juraszek, Domurat, Smoleń – Wasilewski, Frączek, Smagło, Orłowski.

MKS: Gielarowski – Sieczko (58 Kalinowski), Juraszek, Domurat (58 P. Szczepanik), Kukla – T. Szczepanik, Lickiewicz, Ołownia (78 Małodobry), J. Pająk (70 Smoleń) – Giermek, Kowalik

Iskra: Kozieł – Marek, Drechny, Wasilewski, Czaicki – Kowalczyk (80 Frączek), Smagło (88 Witek), Woźniak (89 Żak), Sobala – Kukieła, Orłowski (82 Niewidok).

Sokół kompletuje zwycięstwa

Specjalistą od czarnej roboty był Mateusz Żak, który zapracował na na oba trafienia. Pierwsze zadał Mazurek. Jednak nie bez winy był bramkarz, który najpierw przymierzał się do obicia piłki, potem chciał ją chwytać, więc po rękach wpadła mu do siatki.
Potem, po kornerze, znów Żak zagrał wysoką piłkę, poszedł na nią Żurek, posyłając ją lobem do siatki.

Sokół Przytkowice – Zieleńczanka 2:0 (1:0)
1:0 Mazurek 4, 2:0 Żurek 73.
Sędziował: Jan Pawlikowski (Nowy Targ). Żółte kartki: A. Monica – Cieszyński, Żywczak. Widzów: 100.

Sokół: K. Żak – Żurek, Godawa, Zając, Flaka – A. Monica (44 Guzik), M. Żak (81 Kawulka), Stokłosa (90+1 Guguła), Lelek – Mazurek, K. Smajek (79 Pala).
Zieleńczanka: Potyran – Krajewski (78 Baran), Baron (70 Rożek), Dragosz, Cieszyński – Bosak, Krzystonek, Gładysz, Rozwadowski (43 Bieda) – Żywczak, Bulak

Inne mecze: Świt Krzeszowice – Górnik Wieliczka 2:3, Karpaty Siepraw – Garbarz Zembrzyce 4:1, Halniak Maków Podhalański – Cracovia II 1:0, Borek Kraków – Wiślanie Jaśkowice 0:2, Kalwarianka – Niwa Nowa Wieś 0:0, Orzeł Piaski Wielkie - Jutrzenka Giebułtów 3:2.