Chełm: Nowe łóżka dla podopiecznych hospicjum

Chełmskie Hospicjum Domowe kupiło trzy łóżka rehabilitacyjne. Będzie je można wypożyczyć dla chorych. Łóżka wyposażono w przeciwodleżynowe materace

1/6
Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie

Chełmskie Hospicjum Domowe kupiło trzy łóżka rehabilitacyjne. Będzie je można wypożyczyć dla chorych. Łóżka wyposażono w przeciwodleżynowe materace

Łóżka wraz z nowymi przeciwodleżynowymi materacami stowarzyszenie kupiło za pieniądze zebrane podczas akcji „My pomagamy-ty też możesz”.

W zorganizowaną pod koniec ubiegłego roku akcję, zaangażowało się dziesięć chełmskich szkół i Przedszkole Miejskie nr 13. To właśnie przedstawiciele tych placówek, a także Młodzieżowej Rady Miasta i Hospicjum Domowego spotkali się w czwartek na uroczystej prezentacji łóżek.

– To spotkanie, to świetny pomysł – mówi Katarzyna Koziak, opiekun MRM. – Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, na co poszły zebrane przez nich pieniądze. Przekonać się, że akcja w którą się zaangażowali, przyniosła wymierny efekt. Są nim właśnie te łóżka, które pomogą w chorobie konkretnym ludziom. Istotne jest też to, że akcja połączyła tak wiele osób. Z jednej strony są podopieczni hospicjum, którym łóżka będą służyły, z drugiej młodzi ludzie, którzy w różny sposób przyczynili się do ich zakupu.

Łóżka są bardziej komfortowe od tych, którymi dotąd dysponowała wypożyczalnia. Nie tylko ze względu na przeciwodleżynowe materace, które wraz z nimi będą wypożyczane.

Za pomocą pilota można w łóżkach regulować wysokość leża i kąt nachylenia oparcia pleców. Jest także możliwa regulacja podnoszenia nóg. Łóżko wyposażone jest w ruchome barierki zabezpieczające, kółka pozwalające na łatwe przemieszczanie sprzętu oraz niezależne hamulce na cztery koła.
∨ Czytaj dalej

W wyposażeniu jest też wysięgnik z trójkątem umożliwiający choremu podnoszenie.

Na każdym z łóżek umieszczono pamiątkową tabliczkę z informacją, kto przyczynił się do zakupu.

– Gdyby nie wy, tych łóżek by nie było – mówił do uczestników spotkania. – To dzięki waszej pomocy udało się je kupić. To bardzo dobra wiadomość, dla ludzi, którzy na nie czekają. Swój wkład w zakup łóżek mają ci, którzy uczestniczyli w zbiórkach, występowali podczas charytatywnego koncertu oraz ci, którzy tak jak Przedszkole Miejskie nr 13, organizowali inne przedsięwzięcia, z których dochód został przeznaczony na zakup tego sprzętu. Szczególne podziękowania należą się też naszemu wolontariuszowi Mateuszowi Siewielcowi, bo to on był pomysłodawcą całej akcji.

Przypomnijmy. W akcji „My pomagamy-ty też możesz” wzięli udział uczniowie dziesięciu chełmskich szkół: I i IV Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjów nr 2 i 3, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, Zespołu Szkół Ekonomicznych i III LO, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich.

W tych szkołach przeprowadzono zbiórki, które przyniosły łącznie 2125,76 zł. Kolejne 497,10 zł zebrano podczas Świątecznego Koncertu Charytatywnego, a 1690 zł ze świątecznej aukcji przekazało Przedszkole Miejskie nr 13.

Łóżka kupione za pieniądze z akcji już trafiają do podopiecznych. By je wypożyczyć, należy skontaktować się z chełmskim hospicjum.Nasze serwisy:
Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!