Dąbrowa Górnicza-Tarnów. Grupa Azoty PWSZ wraca na tarczy [RELACJA]

Aleksandra Kaczyńska
archiwum Artur Gawle
W sobotę siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w walce o brązowy medal I ligi kobiet uległy na wyjeździe zespołowi z Dąbrowy Górniczej w tie-breaku (2:3). Natomiast drugie spotkanie przegrały 0:3. W przyszłym tygodniu rywalizacja przeniesie się do Tarnowa.

Pierwsze spotkanie tarnowianki zaczęły od prowadzenia 11:9. Dobrze w ataku spisywała się Magda Szabó. Po serii zagrywek Katarzyny Brydy to dąbrowianki uzyskały kilka punktów przewagi. Złą passę przerwał atak Asi Sikorskiej. Przy stanie 22:24 została zatrzymana na środku Magdalena Jurczyk. Tym samym, dąbrowianki objęły prowadzenie w meczu 0:1 (22:25).

Nasze siatkarki zaczęły drugiego seta od prowadzenia (3:0). Dobrze na zagrywce spisywała się Maja Grodzka. Chwilę później do remisu doprowadził atak Sandry Szczygioł (3:3). W dalszej części seta zespoły szły punkt za punkt (7:7, 11:11, 13:13). Przy stanie 15:14 dla Tarnowa, Sabina Podlasek zdobyła asa serwisowego. W następnej akcji skutecznie z lewego skrzydła atakowała Klaudia Grzelak (17:14). Tarnowianki utrzymywały sporą przewagę w końcówce tego seta (22:18). Piłkę setową dla przyjezdnych wywalczyła Podlasek (24:22). W ostatniej akcji pomyliła się atakująca Dąbrowy i tarnowianki doprowadziły do remisu (1:1).

Kolejną partię tarnowianki zaczęły słabiej (7:13). Po stronie Dąbrowy dobrze funkcjonował blok (8:15). Przy stanie 12:16 skutecznie z obejścia zaatakowała Magda Pytel. 17 punkt dla gospodyń zdobyła Małgorzata Lis. W następnej akcji pomyliła się Magda Szabó (13:18). Przy stanie 13:20, skutecznie na lewej stronie uderzyła Paulina Głaz. Ostatecznie Dąbrowa wygrała tę partię 15:25 i objęła prowadzenie w całym meczu 1:2.

Czwarty set rozpoczął się od remisu (3:3) i długo był wyrównany (5:5, 7:7, 15:15). Tarnowianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (18:16). 19 oczko zdobyła Klaudia Grzelak. Chwilę później dwa skutecznie ataki wykonała Bryda (19:18). Przy stanie 21:20, dobrze z obejścia zagrała Magda Pytel. W następnej akcji, 23 punkt zdobyła Sabina Podlasek. Tarnowianki wygrały seta 25:20 i doprowadziły do remisu 2:2.

Początek piątej partii tarnowianki zaczęły od prowadzenia 3:1. Przy stanie 4:6 dla MKS-u, Michał Betleja poprosił o czas. Po nim skończyła atak ze środka Magda Pytel. W następnej akcji skutecznie na prawej stronie zbiła Szczygioł. Do remisu (7:7) doprowadziło uderzenie Szabó. Po dobrym bloku Mai Grodzkiej tarnowianki wyszły na prowadzenie 9:8, jednak dzięki serii zagrywek Agaty Michalewicz dąbrowianki objęły prowadzenie i ostatecznie wygrały tego seta do 10..

W niedzielnym meczu tarnowianki na początku wypracowały sobie sporą przewagę (12:8, 16:12). Przy zagrywce Sandry Szczygioł gospodynie odrobiły część strat (16:15). Do remisu (17:17) doprowadził atak z obejścia Małgorzaty Lis. Chwilę później dwa punkty z rzędu zdobyła Magdalena Pytel (19:17). Przy stanie 20:21, punktowe zagrywki wykonała Agata Michalewicz (21:23). Ostatecznie gospodynie wygrały tego seta 21:25.

Drugi set rozpoczął się od walki punkt za punkt (8:8). Po dwóch skutecznych zagraniach Katarzyny Brydy dąbrowianki wyszły na prowadzenie (8:10). Przy serwisie Agaty Michalewicz gospodynie zwiększyły swoją przewagę do siedmiu punktów (8:15). Przy stanie 15:20 błąd w ataku popełniła Szczygioł. W następnej akcji bezpośredni punkt z zagrywki zdobyła Magdalena Jurczyk (17:20). Po skutecznym ataku Klaudii Grzelak z drugiej linii, przewaga gospodyń zmniejszyła się tylko do dwóch punktów (19:21). W następnej akcji mocno na prawej stronie zbiła Podlasek. W końcówce seta nie myliła się jednak Sandra Szczygioł i jej drużyna wygrała drugą partię (20:25).

W kolejnej partii tarnowianki od początku musiały gonić wynik. (3:5). 4 punkt dla Grupy Azoty PWSZ zdobyła ze środka Maja Grodzka. Przy stanie 4:7, postawiła pojedynczy blok Małgorzata Lis. Gospodynie wypracowały sobie sporą przewagę w tej partii (10:21). Paulina Stroiwąs swoją zagrywką utrudniała tarnowiankom przyjęcie. 11 punkt dla przyjezdnych zdobyła Klaudia Grzelak. Tarnowianki ostatecznie przegrały tę partię 13:25 i cały mecz 0:3.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Paulina Bałdyga, Sabina Podlasek, Maja Grodzka, Magda Szabó, Klaudia Grzelak, Magda Pytel oraz Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero), Magda Jurczyk, Paulina Głaz i Agata Mazurek (libero).

MKS Dąbrowa Górnicza: Katarzyna Bryda, Dorota Ściurka, Agata Michalewicz, Sandra Szczygioł, Paulina Stroiwąs, Małgorzata Lis oraz Anna Bodasińska (libero), Kamila Colik (libero), Aneta Wilczek.