Chełmskie Hospicjum Domowe kupiło trzy łóżka rehabilitacyjne. Będzie je można wypożyczyć dla chorych. Łóżka wyposażono w przeciwodleżynowe materace

Łóżka wraz z nowymi przeciwodleżynowymi materacami stowarzyszenie kupiło za pieniądze zebrane podczas akcji „My pomagamy-ty też możesz”.

W zorganizowaną pod koniec ubiegłego roku akcję, zaangażowało się dziesięć chełmskich szkół i Przedszkole Miejskie nr 13. To właśnie przedstawiciele tych placówek, a także Młodzieżowej Rady Miasta i Hospicjum Domowego spotkali się w czwartek na uroczystej prezentacji łóżek.

– To spotkanie, to świetny pomysł – mówi Katarzyna Koziak, opiekun MRM. – Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, na co poszły zebrane przez nich pieniądze. Przekonać się, że akcja w którą się zaangażowali, przyniosła wymierny efekt. Są nim właśnie te łóżka, które pomogą w chorobie konkretnym ludziom. Istotne jest też to, że akcja połączyła tak wiele osób. Z jednej strony są podopieczni hospicjum, którym łóżka będą służyły, z drugiej młodzi ludzie, którzy w różny sposób przyczynili się do ich zakupu.

Łóżka są bardziej komfortowe od tych, którymi dotąd dysponowała wypożyczalnia. Nie tylko ze względu na przeciwodleżynowe materace, które wraz z nimi będą wypożyczane.

Za pomocą pilota można w łóżkach regulować wysokość leża i kąt nachylenia oparcia pleców. Jest także możliwa regulacja podnoszenia nóg. Łóżko wyposażone jest w ruchome barierki zabezpieczające, kółka pozwalające na łatwe przemieszczanie sprzętu oraz niezależne hamulce na cztery koła. W wyposażeniu jest też wysięgnik z trójkątem umożliwiający choremu podnoszenie.

Na każdym z łóżek umieszczono pamiątkową tabliczkę z informacją, kto przyczynił się do zakupu.

– Gdyby nie wy, tych łóżek by nie było – mówił do uczestników spotkania. – To dzięki waszej pomocy udało się je kupić. To bardzo dobra wiadomość, dla ludzi, którzy na nie czekają. Swój wkład w zakup łóżek mają ci, którzy uczestniczyli w zbiórkach, występowali podczas charytatywnego koncertu oraz ci, którzy tak jak Przedszkole Miejskie nr 13, organizowali inne przedsięwzięcia, z których dochód został przeznaczony na zakup tego sprzętu. Szczególne podziękowania należą się też naszemu wolontariuszowi Mateuszowi Siewielcowi, bo to on był pomysłodawcą całej akcji.

Przypomnijmy. W akcji „My pomagamy-ty też możesz” wzięli udział uczniowie dziesięciu chełmskich szkół: I i IV Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjów nr 2 i 3, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, Zespołu Szkół Ekonomicznych i III LO, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich.

W tych szkołach przeprowadzono zbiórki, które przyniosły łącznie 2125,76 zł. Kolejne 497,10 zł zebrano podczas Świątecznego Koncertu Charytatywnego, a 1690 zł ze świątecznej aukcji przekazało Przedszkole Miejskie nr 13.

Łóżka kupione za pieniądze z akcji już trafiają do podopiecznych. By je wypożyczyć, należy skontaktować się z chełmskim hospicjum.Nasze serwisy:
Imprezy w Chełmie. Zapowiedzi i relacje
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Chełmski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!