Bokserzy TSB Tarnovia na medal

Andrzej Mizera
Maciej Golonka walczył z Mateuszem Rzadkoszem
Maciej Golonka walczył z Mateuszem Rzadkoszem Archiwum
Z bardzo dobrej strony podczas Mistrzostw Małopolski w Boksie zaprezentowali się zawodnicy Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej Tarnovia.

Zawodnicy szkoleni przez Aleksandra Maciejowskiego przywieźli z imprezy, która odbyła się w Krakowie, siedem medali. To jest ich jeden z pierwszych sukcesów. Trener ma nadzieję, że nie ostatni. Jak zapewnia, talentu oraz pracowitości swoim podopiecznym nie może odmówić, a to oczywiście nie jest bez znaczenia.
W grupie młodzików, w kategorii do 32 kg, wygrał Piotr Maciejowski. Najlepszy okazał się również Patryk Baliga, rywalizujący jednak w zmaganiach do 60 kg.
Wśród kadetów, w grupie do 63 kg, pierwsze miejsce zajął Mateusz Grim. To jednak nie wszystko. Zawodnicy TSB Tarnovia wywalczyli medale również w pozostałych kategoriach.

W wadze 63 kg pewnie zwyciężył Mariusz Grim. W grupie juniorów tarnowianie zdobyli dwa brązowe medale. Przypadły Mateuszowi Lisowi (kat. 64 kg) oraz Maciejowi Golonce (75 kg).

Wśród seniorów trzecie miejsce zajął Michał Cybulski (69 kg). Drugą lokatę natomiast wywalczył Łukasz Czuban (+91 kg).

Wyniki bardzo cieszyły opiekuna bokserów. - Nasza szkółka istnieje od kilku miesięcy. Rezultaty pokazują, że w tym gronie nie brakuje utalentowanych zawodników. Mam nadzieję, że będą dalej się rozwijać. Po zawodach w Krakowie szczególnie jestem zadowolony z występu Macieja Golonki. Wprawdzie wywalczył trzecie miejsce, ale naprawdę pokazał się z dobrej strony. W półfinale rywalizował z zawodnikiem krakowskiej Wisły, który miał na swoim koncie kilkadziesiąt stoczonych walk. Mimo tego pokazał się z dobrej strony. Nie było pomiędzy nimi widać aż tak dużej różnicy - ocenia trener.

Podczas zawodów w Krakowie Mariusz Grim wywalczył prawo udziału w eliminacjach strefowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Lubinie. To będzie dla niego kolejny sprawdzian możliwości. Może z tej imprezy przywiezie następny krążek?
TSB Tarnovia zaprasza wszystkich chętnych do wspólnych treningów. Zajęcia odbywają się w sali klubowej Tarnovii przy ulicy Bandrowskiego od poniedziałku do piątku w godzinach od 16 do 19.