Rafał Sułowski z Krakowa błądził po Bochni, zastanawiając się dokąd prowadzi ten drogowskaz Rafał Sułowski z Krakowa błądził po Bochni, zastanawiając się dokąd prowadzi ten drogowskaz

Rafał Sułowski z Krakowa błądził po Bochni, zastanawiając się dokąd prowadzi ten drogowskaz (© Tomasz Rabjasz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na jednym z drogowskazów nazwę szybu Kopalni Soli w Bochni pomylono z nazwą włoskiego alkoholu. Drogowcy obiecują szybką wymianę.

Rafał Sułowski razem ze znajomymi z Krakowa przyjechał do Bochni. W planach mieli między innymi zwiedzenie bocheńskiej kopalni. Gdy zjechali z autostrady, kierowali się do centrum. Przy ul. Kraszewskiego zauważyli kierunkowskaz do szybu „Campari”.

- Ta dziwna nazwa od razu przykuła naszą uwagę, bo przecież dobrze wiemy, że szyb nazywa się Campi - mówi młody krakowianin.

Osób, które dostrzegły pomyłkę nie brakuje również wśród mieszkańców Bochni.

- Mam nadzieję, że jest za to odpowiedzialny ktoś spoza miasta - mówi Andrzej Litwinek, którego wczoraj spotkaliśmy w pobliżu drogowskazu. Błąd od razu wyłapali również internauci, którzy przy okazji nie zostawiają suchej nitki na urzędnikach bocheńskiego magistratu.

Tymczasem okazuje się, że to wcale nie miasto jest winne. Jak poinformował nas urząd miejski, oznakowanie szybu Campi nazwą „Campari”, to dzieło firmy Strabag, wykonawcy remontu zleconego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jednym ze zleconych tej firmie zadań było odnowienie oznakowania poziomego drogi oraz wymiana znaków drogowych. - Podjęliśmy oczywiście kroki, żeby ustalić kto w taki sposób wykonał pracę - usłyszeliśmy w magistracie. Pomyłka została już naprawiona.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!