AZS PWSZ Tarnów: srebrny medal i rekord życiowy Michała Knapika

JL
archiwum
Lekkoatleta klubu sportowego AZS PWSZ Tarnów, Michał Knapik, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, równocześnie z Mistrzostwami Polski w kategorii juniorów młodszych, zdobył srebrny medal.

W finałowym biegu na dystansie 400 m przez płotki przegrał jedynie z Michałem Galikowskim. Zwycięzca pokonał dystans w czasie 52, 85 s, Michał z kolei ukończył bieg w czasie 53,20 s. Jest to nowy rekord życiowy Michała Knapika. Ten utalentowany zawodnik, trenujący pod okiem Jarosława Wałaszka, wystąpił także w biegu na dystansie 110 m. "Wysokie płotki" pokonał w czasie 14,79 s i zajął w finale dobre szóste miejsce.

- Mój podopieczny jest dowodem na to, że pomimo braku w Tarnowie warunków do uprawiania lekkiej atletyki, ale przy wielkim samozaparciu można osiągnąć sukcesy - powiedział trener zawodnika.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!