Soła Oświęcim i MKS Trzebinia mają za sobą już mecz o stawkę Soła Oświęcim i MKS Trzebinia mają za sobą już mecz o stawkę

Soła Oświęcim i MKS Trzebinia mają za sobą już mecz o stawkę. Spotkały się w finale Pucharu Polski zachodniej Małopolski, ale...na sztucznym boisku. Na zdjęci Paweł Rogala z Soły Oświęcim. (© Fot. Jerzy Zaborski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zgodnie z oczekiwaniami, wiosenna premiera w grupie południowo-wschodniej III ligi piłkarskiej, zaplanowana na najbliższy weekend, została odwołana ze względu na złe warunki atmosferyczne. Odbędzie się tylko spotkanie w Lublinie, gdzie miejscowy Motor podejmie Podhale Nowy Targ (sobota, 10 marca o godz. 17).

Mecze: Stal Rzeszów – Wiślanie Jaśkowice, Soła Oświęcim – Wisła Sandomierz, Spartakus Daleszyce – Wólczanka Wólka Pełkińska, JKS Jarosław – Orlęta Radzyń Podlaski, Unia Tarnów – Avia Świdnik, Karpaty Krosno – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Podlasie Biała Podlaska – Resovia Rzesów – przełożone na środę, 18 kwietnia (godz. 16).

- Jeśli są kluby z inauguracyjnej serii, które po wypracowaniu wspólnego stanowiska uzgodnią inny termin rozegrania meczu, nie będziemy robić żadnych przeszkód – informuje Kamil Hajduk, szef Wydziału Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, prowadzącego w tym sezonie trzecioligowe rozgrywki.

Idąc za słowami szefa WG, MKS Trzebinia podejmie Chełmiankę Chełm 11 kwietnia (godz. 16). - Przyspieszyliśmy o tydzień odrabianie zaległości, żeby potem nie grać przez kilka tygodni w systemie sobota-środa-sobota, tylko mieć wolny termin na złapanie oddechu – podkreśla Jacek Augustynek, prezes trzebinian.

MKS zagra w sobotę sparing z Wiślanami Jaśkowice w Krakowie lub z Rekordem Bielsko-Biała, na boisku rywali.


- Na naszym boisku jest sporo śniegu, ale akurat nam tydzień zwłoki się przyda na zgranie nowego zespołu, który powstał zimą po utracie strategicznego sponsora – podkreśla Krzysztof Pękala, prezes Soły Oświęcim.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!